Święto sztuki i wzornictwa na placu Trzech Krzyży

22 i 23 kwietnia w kompleksie handlowo-biurowym Ethos odbyła się kolejna edycja Targów Rzeczy Ładnych. Dwudniowe święto przyciągnęło na plac tysiące miłośników sztuki i polskiego wzornictwa. W Ethosie wystawiło się ponad 150 wystawców.

Wydarzeniem specjalnym była towarzysząca targom wystawa „Miasto i las” pokazująca niesamowity dialog, jaki może odbywać się pomiędzy designem a ekologią. Kuratorką wystawy, której celem było promowanie w społeczeństwie projektów i postaw proekologicznych, była Ewa Solarz.

– Projektanci oraz sztuka czują się w Ethosie i na plac Trzech Krzyży bardzo dobrze. Targi Rzeczy Ładnych to kolejna już inicjatywa, która wykorzystuje niewynajęte przestrzenie do tego, żeby łączyć ciekawe idee i warszawiaków – podkreśla Beata Jońska, CEO Golden Raven Property Management. Ethos był jednym z pierwszych budynków w Warszawie, który zdecydował się na niekomercyjne wykorzystanie przestrzeni handlowych i oddanie ich młodym twórcom, czego wyrazem był projekt butików pop-up’owych o nazwie Kolonie Letnie.